ارسال پیامک زنده می‌تواند برای کسب‌و‌کارهای مختلفی کاربرد داشته باشد. بطور مثال :

  • هتلها و رستورانها، برای جلب توجه مسافرین در فرودگاهها و یا ایستگاههای قطار و ترمینالهای مسافر بری می توانند از پیامک زنده استفاده کنند که به صورت هدفمند برای جذب مشتری استفاده می شود.
  • هنگامی که افراد مختلف وارد پاساژ و یا وارد نمایشگاه می‌شوند برای جذب مشتری بسیار مناسب است که پیامک دعوت برای بازدید از غرفه و فروشگاه برای مشتری ارسال شود.
  • در بدو ورود به یک شهر، در همان قسمت ورودی شهر می توان از این سرویس برای اطلاع رسانی به گردشگران استفاده کنیم.
  • و …

ارسال پیامک live یا ارسال پیامک BTS

افراد و شرکت های زیادی هستند که تفاوت ارسال پیامک زنده و ارسال پیامک BTS را نمی دانند ولی در صورتی که به صورت تخصصی این دو تفاوتهای زیادی دارند.

  1. ارسال پیامک bts به افرادی که در ۲ هفته اخیر از دکل مخابراتی آن منطقه سرویس گرفته‌اند پیامک ارسال می‌شود در صورتی که ارسال پیامک زنده همانطور که از اسمش مشخص است به افرادی که همان لحظه وارد منطقه می‌شوند پیامک ارسال می‌شود.
  2. حداقل تعداد پیامک قابل سفارش برای ارسال پیامک bts برای ۱۰۰۰ مخاطب است اما برای پیامک زنده همانطور که مشخص است به افرادی که در لحظه وارد منطقه می‌شوند پیامک ارسال می شود بنابراین این پیامک‌ها به صورت تکی ارسال می‌شوند.
  3. ارسال پیامک bts فقط برای اپراتور ایرانسل است و اپراتور همراه اول قابلیت ارسال پیامک از طریق دکل مخابراتی را ندارد اما در ارسال پیامک live پیامک شما هم به شماره‌های ایرانسل و هم به شماره‌های همراه اول ارسال می‌شود.
  4. ارسال پیامک bts نیازی به خرید تجهیزات و دستگاه ندارد و شما با خرید سامانه پیامکی می‌توانید از طریق دکل bts نسبت به ارسال پیامک اقدام نمایید اما در ارسال پیامک زنده و در لحظه نیازمند خرید دستگاه و تجهیزات مخابراتی است که هزینه خیلی بالایی دارند.

ارسال پیامک زنده برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

باتوجه به توضیحات بالا، ارسال پیامک زنده برای افراد و کسب و کارهایی مناسب است که با توجه به هزینه بالای تجهیزات و سخت افزار مناسب برای این منظور، ارسال پیامک، بازخورد و صرفه اقتصادی داشته باشد.