وقتی که یک گوشی تازه می خریم انتقال اطلاعات نظیر تصاویر، پیامک‌ها و … از جمله مهم‌ترین مواردی است که ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند. خوشبختانه اپلیکیشن‌ها و ابزاهای زیادی برای انتقال اطلاعات وجود دارد که به کمک آن به راحتی می‌توان اطلاعات مهم را به گوشی جدید منتقل کرد. در این مقاله با انتقال اطلاعات به گوشی دیگر آشنا می شوید.

انتقال پیامک ها از طریق انتقال اس ام اس به سیم کارت

ساده‌ترین روش انتقال پیامک به گوشی انتقال اس ام اس از طریق سیمکارت است. در گوشی‌های قدیمی اولیه برای انتقال اس ام اس به سیمکارت کافی بود تا روی پیامک مد نظر را برای مدتی نگه دارید تا در منوی بازشده روی گزینه ذخیره پیامک در سیم کارت را بزنید. اما امروزه نمی‌توان در گوشی‌های جدید پیامک‌ها را روی سیم کارت ذخیره کرد. گوشی‌های ساده هنوز هم چنین قابلیتی دارند اما ذخیره پیامک روی سیمکارت بسیار محدود است.

مراحل انتقال پیامک به گوشی دیگر

  1. انتخاب برنامه انتقال پیامک

انتخاب برنامه و اپلیکیشن مناسب برای انتقال پیامک بسیار ضروری و مهم است. باید دقت داشته باشید که بسیاری از نرم‌افزارهایی که در سطح وب وجود دارد معتبر نیستد و نه تنها فرآیند انتقال را به خوبی انجام نمی‌دهند، بلکه اطلاعات شما را برای تجمیع دیتاهای سرور خود جمع‌آوری و از آن سوءاستفاده می‌کنند.

در بسیاری از مواقع گوشی‌های موبایل، خود اپلیکیشنی را به‌صورت پیش فرض در برنامه‌های اولیه خود قرار داده‌اند که با کمک این نرم افزار انتقال پیام ها به گوشی جدید بسیار ساده‌تر می شود.

  1. بک آپ گرفتن از گوشی قدیمی

پس از بازکردن اپلیکیشن موردنظر، روی گزینه «backup» کلیک کنید. در این قسمت باید پوشه‌ای را برای ذخیره اطلاعات انتخاب کنید و نام مناسبی برای آن انتخاب کنید. پس‌ازاین مرحله بایستی منتظر بمانید تا بک‌آپ‌گیری به‌درستی انجام شود.

مدت زمان لازم برای انجام این کار، متناسب با حجم اطلاعات شما متفاوت است اما در حالت کلی زمان زیادی برای انجام این پروسه طی نمی‌شود.

پس از اتمام بک‌آپ‌گیری، اپلیکیشن به شما پیغامی تحت عنوان backup completed نشان می‌دهد. در این زمان شما باید گزینه تائید را فشار دهید تا اپلیکیشن شما را به دسترسی فولدر نهایی بک آپ اطلاعات، راهنمایی کند.

  1. باز کردن اپلیکیشن در گوشی جدید

بعد از اتمام بک‌آپ گرفتن در گوشی قدیمی، حالا باید همان اپلیکیشن را در گوشی جدید نیز فعال کنید. در این قسمت ابتدا بایستی با کمک بلوتوث، ایمیل و یا انتقال کارت حافظه به دستگاه جدید، پوشه فایل‌های بک آپ گرفته‌شده را به گوشی جدید منتقل کنید.

پس از دریافت پوشه ذخیره اطلاعات، بایستی از روی اپلیکیشن مورد نظر خود به روی گزینه Restore کلیک کنید. در این مرحله، اپلیکیشن شما را به فولدرهای موجود در کارت حافظه گوشی هدایت می‌کند و شما باید فولدر موردنظر خود را انتخاب و گزینه تائید را بزنید.

پس از انجام این مرحله و انتخاب فولدر بک آپ، باید منتظر بمانید تا اطلاعات شما به‌درستی روی گوشی جدید منتقل شود. توجه کنید که در این مرحله به هیج عنوان برنامه دیگری را در گوشی خود باز نکنید تا انتقال اطلاعات به‌خوبی انجام شود. در این مرحله به شارژ بودن گوشی موبایل خود هم توجه کنید چرا که اگر در هنگام انتقال اطلاعات گوشی شما خاموش شود فرآیند بازیابی اطلاعات به شکلی ناقصی انجام می‌شود.

  1. چک کردن پیامک‌های بازیابی شده در گوشی جدید

حالا می‌توانید با حضور در بخش inbox پیامک‌ها به مسیج‌های قبلی دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در خصوص از دست دادن پیامک‌های فعلی، فایل بک‌آپ پیامک‌های خود را همیشه سیو داشته باشید تا در صورت از دست دادن اطلاعات خود به راحتی بتوانید از نسخه بک آپ گرفته استفاده کنید.

انتقال پیام ها در سامانه ارسال پیام کوتاه

اگر شما برای بک‌آپ پیام‌های ارسالی در پنل پیامک خود نیاز به کمک داشته باشید، به راحتی می‌توانید با نمایندگی پنل پیامک خود تماس بگیرید تا آن‌ها شما را برای دریافت بک آپ اطلاعات راهنمایی کنند.

انتقال پیامک‌ها از گوشی به کامپیوتر

شما می‌توانید برای ذخیره کردن دیتاهای خود نظیر پیامک‌ها، تصاویر و فایل‌های مهم، نسخه بک‌آپ را علاوه بر گوشی موبایل به لپ‌تاپ و کامپیوتر خود نیز انتقال دهید. در این قسمت شما می‌توانید حتی در صورت مفقودی گوشی تلفن همراه خود، از دیتاهای موجود در کامپیوتر خود برای بازیابی اطلاعات کمک بگیرید.