برای پرینت گرفتن از پیام های کوتاه پنل خود از طریق سامانه می توانید از قسمت گزارشات ارسال پیامک انبوه و آرشیو گزارشات ارسال پیامک تمامی پیامک‌هایی که از طریق اینترنت با خطوط خدماتی یا خط اختصاصی ارسال کرده‌اید پرینت بگیرید و همچنین می‌توانید به متن پیامک، زمان دقیق ارسال پیامک، شماره گیرنده و … دسترسی داشته باشید. ما در این مقاله نحوه پرینت پیامک های ارسال شده را به شما توضیح خواهیم داد.

گرفتن پرینت مکالمات خط و پیامک در اپراتور همراه اول

همان طور که می دانید قدیمی ترین و پرمخاطب ترین اپراتور ارتباطی در ایران، اپراتور همراه اول است. برای گرفتن پرینت مکالمات و پیامک همراه اول مجوز قانونی نیاز است و بدون مجوز قانونی این کار به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. می توانید جهت دریافت راهنمایی برای گرفتن پرینت با شماره 9990 تماس بگیرید.

گرفتن پرینت مکالمات خط و پیامک در اپراتور ایرانسل

اپراتور ایرانسل نیز در ایران یکی از محبوب ترین اپراتورها می باشد. برای گرفتن پرینت مکالمات و پیامک ایرانسل نیز مانند اپراتور همراه اول به مجوز قانونی نیاز است و بدون در اختیار داشتن دستور قانونی این کار امکان پذیر نیست. می توانید جهت دریافت راهنمایی برای گرفتن پرینت با شماره 700  تماس بگیرید.

پرینت پیامک همراه اول و ایرانسل چه کاربردی دارد؟

پرینت پیامک جهت استفاده به عنوان مدرک در دادگاه، برای تهدیدهای پیامکی، مزاحمت‌های پیامکی و یا ارسال پیامک انبوه به جهت تهدید به باج‌گیری استفاده می شود. علاوه بر این، از دست رفتن سندهای پیامکی نظیر اطلاعات حساب و اطلاعات پرداخت هم ازجمله موارد مهمی است که افراد را برای دریافت پرینت حساب به پیگیری وا‌ می‌دارد. به همین دلیل در بسیاری از مواقع دریافت پرینت، برای اثبات یک حقیقت مهم و یا محکوم کردن یک فرد گناهکار لازم و ضروری است.

مراحل قانونی گرفتن پرینت مکالمات و پیامک

پس از مراجعه به دفتر اپراتورها به دادگاه مراجع قضایی مراجعه کنید. در این قسمت شما به راحتی می‌توانید درخواست و دلایل دقیق خود را برای درخواست پرینت پیامک‌های خود ثبت کنید تا پس از تکمیل درخواست خود قاضی به پرونده شما رسیدگی کند.

به جهت حفظ اطلاعات محرمانه و احترام به حریم خصوصی افراد، درخواست پرینت پیامک ها به صورت دقیق و با حساسیت خاصی انجام می‌شود و در صورت رد شدن درخواست توسط قاضی راهی برای درخواست مجدد وجود ندارد. به همین دلیل در هنگام ارائه درخواست ادله موجهی را تشریح کنید تا قاضی متوجه اهمیت درخواست شما شود.

پرینت پیامک باید با نام صاحب خط درخواست شود

برای ثبت درخواست پرینت پیامک پیش قاضی، حتماً باید صاحب خط حضور داشته باشد، در صورتیکه صاحب خط برای انجام مراحل قانونی حضور نداشته باشد درخواست شما به‌هیچ‌عنوان تائید نمی‌شود.

البته در بسیاری از شرایط خاص قانونی و حقوقی به عنوان مثال فوت شخص صاحب خط و یا محکومیت صاحب خط، تبصره‌های قانونی زیادی وجود دارد تا به درخواست شما رسیدگی مجدد شود.

در چه صورت قاضی دستور پرینت پیامک را می‌دهد؟

پس از ثبت درخواست شما مبنی بر پرینت پیامک‌ها، قاضی متناسب با درخواست ارائه‌شده نسبت به تائید و یا رد کردن حکم نظر می‌دهد. در نهایت پس از ممهور شدن حکم توسط قاضی شما می‌توانید نسبت به دریافت پرینت پیامک‌های خود اقدام کنید. البته در بعضی از اوقات نیازی به ارسال درخواست از طرف شخص نیست و قاضی طبق شرایط پرونده ممکن است درخواست دریافت پرینت پیامک را صادر کند.

پرینت اس ام اس تا چه مدت موجود است؟

پیامک‌ها تا شش ماه قبل قابل استعلام هستند. البته نکته مهمی که در نحوه گرفتن پرینت پیامک تلفن همراه باید به آن توجه کرد این است که ممکن است پیامک‌ها تا چندین سال در سرورهای اپراتورها، ذخیره شوند اما طبق دستور دادگاه معمولاً تا 6 ماه قبل را می‌توان استعلام کرد.

اگر پیامک مهمی در گوشی دارید بهتر است که همین الان نرم افزارهای بک آپ گرفتن از پیامک را در موبایل خودتان نصب کنید و از پیامک های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید.

پرینت پیامک از طریق اینترنت، سامانه ارسال پیام کوتاه شرکت اطلس داده سفید

برای پرینت گرفتن از پیام های کوتاه پنل خود از طریق سامانه می توانید از قسمت گزارشات ارسال پیامک انبوه و آرشیو گزارشات ارسال پیامک تمامی پیامک‌هایی که از طریق اینترنت با خطوط خدماتی یا خط اختصاصی ارسال کرده‌اید پرینت بگیرید و همچنین می‌توانید به متن پیامک، زمان دقیق ارسال پیامک، شماره گیرنده و … دسترسی داشته باشید.