امروزه تبلیغات به صورت پیام کوتاه از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه و با شماره های مجازی مورد توجه کسب و کارهای مختلف قرار گرفته است. در صورتی که در گذشته ارسال پیام کوتاه فقط از طریق خطوط شخصی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل انجام می شد. در ادامه مقاله از ارسال پیامک با شماره مجازی به صورت کامل آشنا خواهید شد.

ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی از طریق خطوط اختصاصی و مجازی

خطوطی که با پیش‌شماره‌های شخصی شروع نشود و بر پایه خطوط ثابت نباشد، خطوط مجازی نامیده می‌شود. خطوط مجازی بر روی اینترنت راه‌اندازی و استفاده می‌شوند. خطوط اختصاصی، مانند پیش‌شماره‌های 1000، 2000، 3000، 5000  از جمله متداول‌ترین خطوط مجازی موجود در ایران است که به‌صورت خطوط اختصاصی در دسترس سامانه‌های ارسال پیامک قرار می‌گیرد.

ارسال پیامک از طریق اینترنت، بهترین راه ارسال پیامک با شماره مجازی

یک روش ارسال پیامک، ارسال از طریق شماره های مجازی به وسیله اینترنت است. این روش برای کسب و کارهایی که ارسال های انبوه با سرعت بالا دارند بسیار مناسب است زیرا از سرعت و دقت بالایی برخوردار است.

ارسال پیامک از طریق ایمیل، پیامک انبوه مجازی

یک روش‌ دیگر برای ارسال پیام کوتاه که با کمک شماره‌های مجازی انجام می‌شود، ارسال پیام از طریق ایمیل یا ایمیل مارکتینگ است. البته ارسال پیام از طریق ایمیل با شماره انجام نمی‌شود بلکه افراد می‌توانند با ایمیل‌های مجازی و سازمانی خود فرایند ایمیل مارکتینگ را به راحتی انجام دهند.

ارسال پیامک با شماره مجازی و نام تجاری

از روش‌های ارسال پیامک‌های انبوه پس از خرید سامانه ارسال پیام کوتاه این است که در پیامک‌های ارسالی به‌جای درج شماره مجازی از نام تجاری برند استفاده کرد. به‌عنوان‌مثال به‌جای پیش‌شماره 5000، کاربر پس از دریافت پیامک با نام برند «اطلس داده سفید» مانند یک مخاطب ذخیره‌شده مواجه می‌شود.

استفاده از شماره مجازی برای ارسال پیامک هزینه دارد؟

با استفاده از خطوط مجازی، که از طریق اینترنت کار می کنند، می توان رایگان و بدون محدودیت پیامک ارسال کرد. بنابراین کاهش چشمگیری در هزینه ها برای کسب و کارها منطقی و به صرفه به نظر می رسد.

مزایای استفاده از شماره تلفن مجازی

  • حریم خصوصی افراد حفظ می‌شود، بطوریکه از شماره‌ای فارغ از خطوط ثابت و یا اعتباری استفاده کرده‌اید و به این صورت توانسته‌اید با حفظ اطلاعات شخصی خود با سایر افراد در سرتاسر جهان ارتباط برقرار کنید
  • می‌توانید از این خطوط برای دایورت تماس و پیام‌های خود به خط شخصی خود نیز استفاده کنید
  • کاربران زیادی برای ارتباطات تجاری و غیرتجاری خود از این شماره تماس‌ها استفاده می‌کنند
  • این شماره‌ها در تمام دنیا معتبر هستند، استفاده از آن‌ها برای اهداف کسب و کار می‌تواند اعتبار زیادی برای شما داشته باشد