گرفتن نسخه پشتیبان از قسمت پیام کوتاه در سیستم عامل اندروید و آی او اس

گاهی نیاز می شود که در گوشی ها با سیستم عامل های مختلف از قسمت دریافت پیام کوتاه نسخه پشتیبان یا بکاپ تهیه کرد، که در زیر توضیحاتی در این مورد می دهیم.

روش‌های گرفتن نسخه پشتیبان از پیامک ها

  • بک آپ گرفتن از اس ام اس در سیستم عامل آی او اس

شما تقریباً همه اطلاعات گوشی خود را می‌توانید در iCloud  ذخیره کنید و هرگاه که به آن‌ها نیاز داشتید به راحتی این اطلاعات را بازیابی نمایید. بک آپ گرفتن از اس ام اس در آیفون نیز به وسیله آیکلود انجام می‌شود. برای اینکار کافی است تا وارد settings شده گزینه iCloud را انتخاب کنید و سپس Back Up Now را بزنید. به این ترتیب تمامی اطلاعات گوشی در آی کلود ذخیره می‌شود. در نسخه iOS 13 به بعد، در بخش iCloud می‌توانید گزینه Massages را پیدا کنید و با انتخاب آن از پیامک‌های خود در گوشی آیفون بک آپ بگیرید. با Restore کردن بک آپ ها در هر آیفون دیگر، می‌توانید به تمامی اس ام اس های گوشی قبلی خود نیز دسترسی داشته باشید.

  • بک آپ گرفتن از اس ام اس در سیستم عامل اندروید

نرم افزارهای مختلفی برای سیستم عامل اندروید طراحی شده‌اند که قابلیت بکاپ گرفتن از پیامک را به ما می‌دهند. یکی از مهم‌ترین نرم افزارهای اندرویدی بکاپ گرفتن از پیامک، نرم افزار SMS Backup & Restore است. این نرم افزار دارای قابلیت بک آپ گیری خودکار، مشاهده بک آپ ها، بازگردانی آسان اطلاعات است. بعد از نصب این نرم افزار کافی است تا روی گزینه Back up بزنید، یک نام برای بک آپ خود انتخاب کنید و در نهایت OK را بزنید، این نرم افزار یک نسخه از تمامی پیامک‌های شما به صورت فایل XML تهیه می‌کند. می‌توانید بعد از بک آپ گرفتن از اس ام اس اندروید با استفاده از نرم افزار  SMS Backup & Restore، فایل XML را در کامپیوتر خود و یا دیگر گوشی های اندرویدی ذخیره و یا بازیابی کنید.

  • بکاپ گرفتن از اس ام اس در ایمیل

یکی دیگر از روش های گرفتن بکاپ از پیامک، بکاپ گرفتن از اس ام اس ها در ایمیل است در این روش می‌توانید پیامک‌های خود را در ایمیل خود ذخیره کنید و هرگاه که به آن‌ها نیاز داشته باشید به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید.

ابتدا وارد جیمیل خود شوید و بعد از انتخاب Settings گزینه Forwarding and POP/IMAP را انتخاب کنید. حالا گزینه Enable IMAP  را بزنید و در نهایت تغییرات را ذخیره کنید. در مرحله بعدی نوبت به نصب نرم افزار SMS Backup+ می‌رسد. می‌توانید این نرم افزار را از پلی استور گوگل دانلود کنید. بعد از بازکردن نرم افزار SMS Backup+ ابتدا باید با انتخاب Connect به اکانت جیمیل خود متصل شوید. حالا روی Backup بزنید تا پیام‌های خود را در ایمیل ذخیره کنید.

برای افرادی که می‌خواهند پیامک‌های خود را به مدیران شرکت یا افراد دیگر گزارش دهند، روش بک آپ گرفتن از اس ام اس در ایمیل بسیار کاربردی خواهد بود.

  • ذخیره سازی اس ام اس در گوگل درایودر اندروید های 8 به بالا

گوگل درایو یک سرویس ذخیره سازی ابری ست که امکان ذخیره مخاطبین شماره‌های تلفن همراه و اس ام اس ها را در کنار فایل‌های مختلف مانند فایل‌های متنی و تصویری امکان پذیر می‌کند. در نسخه 8 و 9 اندروید از طریق مراجعه به settings>system  می‌توانید به بخش Backup  دسترسی داشته باشید. در اندروید 10 به بعد مسیر کمی متفاوت است و باید گزینه Account and Backup را در settings انتخاب کنید. در هر دو روش بک آپ ها در گوگل درایو ذخیره می‌شوند و هر زمان که نیاز داشته باشید می‌توانید آن‌ها را Restore کنید.

  • گزارش گیری از پیامک‌ها در پنل اس ام اس

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر پنل اس ام اس، قسمت گزارش گیری آن است که به شما امکان تهیه فایل‌های خروجی را می‌دهد. پنل پیامکی شرکت اطلس داده سفید امکان تهیه گزارشات را به آسانی به شما می دهد. می‌توانید تمامی فعالیت‌های خود از جمله پیامک‌های ارسال شده را در قالب فایل‌های گزارش، ذخیره کنید و از آن‌ها به عنوان فایل‌های پشتیبان استفاده نمایید. به این صورت می توانید پیامک‌های تبلیغاتی ارسال شده را هر زمان که بخواهید مشاهده کنید.