اگر می خواهید وضعیت خط پیامکی مورد نظر خود را بررسی کنید و یا به دنبال یک شماره خاص برای سامانه پیامکی خود هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد خطوط پیامکی کسب کنید، می توانید سرشماره پیامکی خود را استعلام کنید.

بررسی و استعلام خطوط پیامکی مختلف

وقتی یک سامانه پیام کوتاه برای ارسال پیامک تهیه می کنید می توانید با استفاده از یک خط اختصاصی این کار را انجام دهید. اگر یک شماره خاص را می خواهید می توانید سرشماره پیامکی را استعلام کنید. استعلام سرشماره پیامکی به طور کلی به دو روش استعلام از سایت یا استعلام از ارائه دهنده خدمات پیامکی مانند شرکت اطلس داده سفید انجام می‌گیرد. در ادامه هر دو روش را توضیح می دهیم.

  1. استعلام مستقیم از سایت اپراتور

استعلام مستقیم از سایت اپراتور ایران رهیاب گستر، که ارائه دهنده سرشماره پیامکی 1000 است. این سرشماره دارای وب سرویس نیست به همین دلیل نمی‌توان از پنل پیامکی اطلس داده سفید برای آزاد بودن خط استعلام گرفته شود. در این روش کافی است تا به آدرس http://crm.rahyab.ir/Persian/Website/NumberInquiry.aspx  مراجعه کنید.

بعد از وارد شدن به پنل از منو سمت راست گزینه استعلام خط آزاد را انتخاب کنید. حالا می‌توانید سرشماره مد نظر خود را وارد کنید و از آزاد بودن آن مطمئن شوید. بعد از تأیید آزاد بودن خط می‌توانید پنل پیام کوتاه خود را از شرکت اطلس داده سفید خریداری کنید و با خط معتبر 1000 اقدام به ارسال پیامک از طریق اینترنت نمایید. با استفاده از ارسال پیامک اینترنتی می‌توانید در هر ثانیه بیش از 10 هزار پیامک ارسال کنید.

  1. استعلام سرشماره پیامکی سایر خطوط از طریق سامانه اطلس داده سفید

به جز سرشماره 1000، می‌توانید برای استعلام سرشماره پیامکی سایر اپراتورها مانند 3000، 5000، 2000 و 021 از سامانه پیامکی اطلس داده سفید کمک بگیرید. برای اینکار ابتدا باید پنل پیامکی از خطوط اختصاصی خریداری کنید. در پنل پیامک با خطوط عمومی، شما نیازی به استعلام خط ندارید، زیرا پیامک‌های شما از خطوطی که قبلاً ثبت شده‌اند ارسال می‌شوند. اما برای شرکت‌ها و برندهای معتبر خرید خطوط اختصاصی اهمیت بیشتری دارد.

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید خطوط اختصاصی پنل پیامکی خود را خریداری کنید. بعد از خرید پنل، با ارسال مدارک شناسایی، پنل شما فعال خواهد شد. حالا می‌توانید شماره مد نظر خود را از طریق امکانات پنل استعلام بگیرید. در صورتی که به کمک بیشتری نیاز دارید، از تیکت پشتیبانی استفاده کنید. اگر خط مورد نظر شما آزاد باشد، به شما اطلاع داده خواهد شد.

 سرشماره های پیامک تبلیغاتی چگونه استعلام می شوند؟

سرشماره های تبلیغاتی قابلیت عبور از بلک لیست را ندارند و به این ترتیب برای شرکت‌ها، سایت‌ها و نرم افزارها مناسب نیستند. برای ارسال پیامک انبوه و بدون نگرانی از بلک لیست باید از خطوط خدماتی استفاده کنید، البته با خطوط خدماتی امکان ارسال پیامک تبلیغاتی وجود ندارد و با خط خدماتی فقط می توانید پیامک های اطلاع رسانی ارسال کنید. برای ارسال پیامک تبلیغاتی به لیست سیاه می بایست از ارسال پیامک با سیمکارت برای عبور از بلک لیست استفاده نمایید.

در حال حاضر تمام سرشماره ها در ابتدای کار تبلیغاتی هستند. برای تبدیل سر شماره تبلیغاتی به سرشماره خدماتی که قابلیت عبور از بلک لیست را داشته باشد، باید از سرویس‌های پیامک خدماتی استفاده کنید. بنابراین، شما می‌توانید تمام سرشماره های 1000، 2000، 3000، 5000 و 021 را به خط خدماتی تبدیل کنید.

انواع خطوط و سرشماره پیامکی

  • سرشماره پیامکی 1000 ، بهترین سرشماره ارسال پیامک

خطوط 1000 از جمله معتبرترین و قدیمی‌ترین خطوط ارسال پیامک انبوه هستند که معمولاً هزینه ارسال آن‌ها بالاتر از سایر خطوط است. نکته مهم در مورد استعلام سرشماره پیامکی 1000 این است که می‌توانید بلافاصله بعد از پیش شماره 1000 خط دلخواه خود را وارد کنید و استعلام بگیرید. برای خرید خط 1000 تا 10 روز می‌توانیت خط را رزرو کنید. در این 10 روز فرصت دارید تا هزینه را پرداخت کنید. به این ترتیب اگر خط خود را استعلام کردید می‌توانید با رزرو فوری از استفاده این خط توسط دیگران جلوگیری کنید.

  • سرشماره پیامکی 2000 ، استعلام فوری با تمدید سالیانه

برای استعلام سرشماره پیامکی 2000 باید از روش دوم یعنی مراجعه به پنل اطلس داده سفید استفاده کنید. استعلام سر شماره‌های 2000 آنی و فوری انجام می‌گیرد. شما می‌توانید شماره مد نظر خود را بلافاصله بعد از سرشماره 2000 اضافه کنید. این سرشماره ها علاوه بر ارائه گزارش‌های دقیق از پیامک‌های ارسال نشده و بلک لیست؛ می‌توانند گزارش دقیقی از هزینه‌های ارسال‌های انجام نشده ارائه دهند. خطوط 2000 دارای تمدید سالیانه هستند.

  • سرشماره پیامکی 3000 ، خط پیامکی محبوب

خط 3000 بر خلاف خط 2000 و 1000 اجازه انتخاب سرشماره بلافاصله بعد از پیش شماره 3000 را به شما نمی‌دهد. بنابراین ابتدا باید شماره مربوط به شرکت ارائه دهنده خط 3000 (برای مثال اطلس داده سفید 30002349) را وارد کنید، سپس خط مورد نظر خود را انتخاب نمایید. به همین دلیل خطوط 10، 12 و 14 رقمی این سرشماره قیمت مناسبی دارند. اگر قصد دارید بعد از پیش شماره 3000 بلافاصله شماره دلخواه خود را وارد کنید باید خط E1 تهیه کنید.

  • سرشماره پیامکی 5000 ، خطی قدیمی با قابلیت‌های ویژه

استعلام سرشماره پیامکی 5000 نیز باید در پنل اس ام اسی انجام بگیرد. خطوط 14 و 15 رقمی اپراتور 5000 رایگان هستند بنابراین تنها هزینه‌ای که باید پرداخت کنید مربوط به ارسال پیامک‌ها می‌شود. با این حال اگر کیفیت خط و قابلیت‌های ویژه برای شما اهمیت دارد بهتر است به سراغ استعلام سرشماره های پیامکی 50001 بروید. علاوه بر این، سرشماره پیامکی 50001 تا 50009 قابلیت ویژه‌ای به نام تبدیل به خط پیامکی دلیور بیس دارند.

با استفاده از این قابلیت تنها زمانی هزینه‌ای پرداخت می‌شود که پیامک توسط گیرنده دریافت شود. هزینه پیامک‌های ارسال شده به گوشی‌های خاموش یا بدون آنتن که دلیور نشده‌اند، کسر نخواهد شد.

  • سرشماره پیامکی 021 ، سرشماره پیامکی حرفه‌ای

در هنگام استعلام سرشماره پیامکی 021، می‌توانید همچون سرشماره 1000، بلافاصله بعد از پیش شماره 021، شماره خط مد نظر خود را وارد کنید. اما برخلاف سرشماره 1000، برای استعلام این سرشماره باید پنل اس ام اسی خریداری کرده باشید. از ویژگی‌های خط 021 این است که کاربر می‌تواند با شما به صورت دوطرفه ارتباط داشته باشد.

با این حال، برای ارسال پیامک لینکدار باید از قبل هماهنگی‌های لازم را با اپراتور انجام دهید. همچنین برای استفاده از خدمات این اپراتور تنها سرشماره هایی که مالکشان هستید، قابل ثبت شدن هستند. بنابراین، ثبت خط به صورت حقیقی یا حقوقی نیاز به جواز کسب یا اینماد دارد.

استعلام بهترین خطوط پیامکی از اطلس داده سفید

سرشماره 1000 تنها خط با قابلیت استعلام مستقیم است. برای استعلام سایر سر شماره‌ها باید ابتدا پنل پیامکی خود را فعال کنید و سپس از طریق سامانه اطلس داده سفید خط اختصاصی مد نظر خود را استعلام بگیرید. اگر نیاز به راهنمایی‌های بیشتری در این زمینه دارید، همکاران ما در بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.