برای تبلیغات و گسترش کار و تجارت خود حتماً نیاز به جمع آوری شماره موبایل دیگران هم دارید تا بتوانید کسب ‌وکارتان را از طریق پیامک به آن‌ها معرفی کنید. اما چه راهی برای جمع آوری شماره موبایل مشتریان خود دارید؟ درخواست مستقیم از خریدار برای گرفتن شماره شخصی شاید خیلی جالب نباشد و فرد آن را ورود به حریم شخصی خود بداند.

روش‌هایی برای جمع آوری شماره موبایل مشتریان

چند روش برای جمع آوری شماره موبایل مشتریان را توضیح می دهیم:

  • دستگاه ذخیره شماره موبایل

دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتری یک راه بسیار محترمانه و حرفه ای برای دریافت شماره موبایل از مشتری است و با استفاده از  این دستگاه شما می توانید شماره موبایل مشتریان خود را جمع آوری کنید. حتی بعد از اینکه شماره موبایل مشتری را وارد دستگاه کردید یک پیامک تشکر به مشتری ارسال می شود و لینک شبکه های اجتماعی را برای مشتری ارسال می شود این روش باعث افزایش فالوور شما نیز خواهد بود.

  • اپلیکیشن ذخیره شماره موبایل مشتریان

با استفاده از اپلیکیشن اندروید ارسال پیامک شما می توانید شماره موبایل مشتریان خودتان را جمع آوری کنید، این روش نسبت به خرید دستگاه ذخیره شماره موبایل هزینه کمتری دارد و جابجایی موبایل بسیار ساده تر است فقط کافی است که اپلیکیشن ذخیره شماره موبایل را در موبایل خود نصب نمایید تا بتوانید شماره موبایل مشتریانتان را ذخیره نمایید.

  • افزونه جمع آوری شماره موبایل وردپرس

اگر شما مدیر یک سایت وردپرسی هستید می توانید از طریق افزونه جمع آوری شماره موبایل کاربران سایت خود را جمع آوری کنید، افزونه جمع آوری شماره موبایل مشتریان با افزونه گرویتی فرم و افزونه دیجیتس و افزونه ووکامرس سازگار است و بنابراین هر کاربری که وارد سایت شما شود و با یکی از این افزونه ها تعامل داشته باشد شماره موبایل کاربر سایت شما جمع آوری شده و در دفترچه تلفن سامانه پیامکی شما ذخیره می شود.

  • ارائه فایل و محتوا به مشتری در قبال دریافت شماره

یکی از راهکارهای دیگر برای جمع آوری شماره موبایل مشتری در سایت شما استفاده از اطلاعات رایگان در قبال دریافت شماره موبایل است. شما یک کتاب الکترونیکی یا یک ویدیو آموزشی تولید می کنید و از مشتری میخواهید که شماره موبایل خود را وارد کند تا بتواند از فایل آموزشی شما استفاده کند و به این صورت می توانید شماره موبایل مشتریانتان را جمع آوری کنید البته این روش یک مشکل دارد که ممکن است مشتری شماره موبایل اشتباه را وارد کند و شما با استفاده از گرویتی فرم و افزونه پیامک گرویتی فرم می توانید تایید شماره موبایل در گرویتی فرم را فعال کنید تا بعد از اینکه واقعی بودن شماره موبایل مشخص شد فایل به مخاطب شما داده شود و شماره موبایل مشتری نیز ذخیره شود.

  • مسابقات و قرعه کشی پیامکی

برگزاری مسابقه و قرعه‌کشی یکی از روش‌های همیشه جذاب برای مشتریان است و می‌تواند بهانۀ خوبی برای جمع آوری شماره موبایل آن‌ها باشد. می‌توانید بعد از شرکت دادن کاربران در مسابقه و دریافت اطلاعات برای شرکت در قرعه‌کشی، از آنها بخواهید تا شماره تماسشان را برای اطلاع از نتیجه مسابقه یا قرعه‌کشی، اعلام کنند. این روش هم می‌تواند باعث جذب مشتریان زیادی شود و هم خیلی راحت‌تر از دیگر روش‌ها شماره موبایل خریداران را در اختیارتان قرار می‌دهد.

  • ارائه فرم‌های چاپی به مشتریان

ساده‌ترین راه برای جمع‌ آوری شماره مشتری ارائۀ پوستر، بروشور و فرم‌های تبلیغاتی است. به این ترتیب در خلال ارائه اطلاعات به آنها، این امکان را فراهم کنید که در صورت تمایل، شماره همراهشان را برایتان بنویسند. در این روش، چون مشتری با میل و اراده خود شماره‌اش را برایتان نوشته، تمایل بیشتری برای دریافت پیام‌های شما دارد. به این پیام‌های ارسالی به چشم مزاحمت نگاه نمی‌کند و در صورت تمایل از دریافت این پیام‌ها انصراف می‌دهد. می‌توانید از مشتری بخواهید برای اطلاع از آخرین محصولات، آخرین تخفیف‌ها و دریافت اخبار در این قسمت عضو شود و پیام‌های مهم شما را دریافت کند. در این شرایط اگر مخاطب از کیفیت اطلاعات ارائه شده و البته کیفیت کارتان راضی باشد، انگیزۀ خوبی برای تعامل با شما دارد و به یکی از مشتریان وفادار و همیشگی تبدیل خواهد شد.