امروزه با بالا رفتن قابلیت های گوشی همراه شما می توانید آسایش خود را بیشتر نمایید. با اینکه پیامک هایی که برای تلفن همراه شما ارسال می شود مسلما بخش عمده آن کاربردی می باشد ولی می توانید شماره هایی که نمی خواهید از آنها پیامک دریافت کنید را قفل کنید. قفل پیامک به شما این امکان را می دهد هر زمان که بخواهید دسترسی شماره خاصی را به خود محدود و دوباره با اراده خود این محدودیت را بردارید.

تفاوت بلاک کردن با قفل پیامک

یکی از تفاوت های بین این دو این می باشد که اگر شما شماره ای را بلاک کنید از زمانی که ارسال پیامک محدود شده دیگر امکان دیدن آن پیامک ها وجود ندارد ولی در قفل پیامک اینگونه نیست و در قفل پیامک امکان تماس از آن شماره محدود نخواهد شد.

سیستم عامل ios

با فعال سازی گزینه Do not disturb  در تلفن همراه های آیفون نوتیفیکیشن های پیامک برای شما دیگر به نمایش در نمی یاید. هر زمان که نیاز باشد می توانید به پیامک ها دسترسی پیدا کنید و نیازی به ریکاوری نمی باشد.

سیستم عامل اندروید

در صفحه پیامک به قسمت تنظیمات رفته و گزینه message blocking را انتخاب کنید. در این صفحه شماره مورد نظر را وارد کرده و دیگر پیامکی از طرف شماره مسدود شده دریافت نخواهید کرد.

پیش از قفل پیامک اطمینان حاصل کنید که پیامک های ضروری از طرف ارسال کننده برای شما ارسال نمی شود. چون در غیر اینصورت از پیامک های کاربردی نیز غافل خواهید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین شرکت اطلس داده سفید در تماس باشید.