مشکل تبدیل خودکار sms به mms و راهنمای ارسال پیامک طولانی

تبدیل خودکار sms به mms در گوشی‌هایی که سیستم عامل اندروید دارند یک مشکل برای افرادی تبدیل شده است که قصد ارسال پیامک طولانی را دارند. در چنین شرایطی معمولاً اکثر افراد مجبور می‌شوند پیامک‌های خود را به دو یا سه بخش تقسیم کنند و به صورت جداگانه برای مخاطب خود ارسال کنند.

تنظیمات ارسال پیام کوتاه در این سیستم عامل ها به گونه‌ای است که با افزایش تعداد کاراکترهای پیامک از حد مشخصی (معمولاً 300 کاراکتر) به صورت پیش فرض sms یا پیامک متنی را به پیام چند رسانه‌ای یا mms تبدیل می‌کند. این موضوع تجربه ناخوشایندی است و به یک چالش جدی برای افرادی تبدیل می‌شود که قصد ارسال پیامک‌های طولانی را دارند.

راه حل‌های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. علاوه بر روش‌های مرسوم، اگر قصد ارسال پیامک‌های طولانی به افراد زیادی را دارید می‌توانید از پنل ارسال پیام کوتاه، شرکت اطلس داده سفید به راحتی به عنوان یک راه حل برای این مشکل استفاده کنید.

دلیل تبدیل خودکار sms به mms چیست؟

مشکل تبدیلsms  به mms که در گوشی‌های با سیستم عامل اندروید دیده می‌شود، دلایل متفاوتی دارد که می توان به آن اشاره کرد:

  1. تنظیمات کارخانه‌ای گوشی که نمی‌توان آن را یک مشکل به حساب آورد و بیشتر به تفاوت سیاست‌های شرکت و مشتریانش برمی گردد.
  2. استفاده از نرم افزارهای ارسال اس ام اس نا مناسب در بعضی از گوشی‌ها
  3. بدافزارها و یا باگ‌های نرم افزاری گاهی اوقات در گوشی‌های اندرویدی نیز باعث بروز این مشکل می‌شوند.

حل مشکل تبدیل خودکار sms به mms در گوشی‌های سیستم عامل اندروید

روش‌های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد که در اینجا به سه مورد از بهترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. استفاده از نرم افزار برای حل مشکل تبدیل sms به mms

در بسیاری از موارد تنها نصب یک نرم افزار قدرتمند ارسال پیامک روی گوشی‌های اندروید مشکل تبدیل خودکار sms به mms را رفع می‌کند. نرم افزار Handcent یکی از بهترین گزینه‌ها است. در کنار این نرم افزار می‌توانید از Chomp SMS نیز استفاده کنید. معمولاً با نصب هر دو نرم افزار و استفاده از آن‌ها به عنوان نرم افزار پیش فرض ارسال پیام کوتاه، مشکل تبدیل sms به mms نیز حل می‌شود. با این حال، اگر این مشکل همچنان باقی ماند، با مراجعه به بخش منو و سپس بخش Settings گزینه Send Message Settings را در نرم افزار Handcent  انتخاب کنید. حالا کافی است تا تیک گزینه Auto-convert to MMS را بردارید. این نرم افزارها علاوه بر حل مشکل sms به mms می‌توانند امکاناتی نظیر ارسال پیامک‌های دارای تأخیر و دایورت پیام کوتاه را نیز در اختیار شما قرار دهند.

  1. تغییر تنظیمات ارسال پیامک در گوشی‌های قدیمی اندرویدی

نرم افزاری‌هایی که در اینجا به آن‌ها اشاره کردیم هر یک دارای دارای امکانات بسیار خوبی هستند و می‌توانند مشکل تبدیل خودکار sms به mms  را در گوشی‌های اندرویدی جدید را حل کنند. با این حال، فرآیند کار در گوشی‌های قدیمی کمی متفاوت است. گوشی‌های قدیمی اندرویدی با نصب برنامه‌های جدید، در هنگام کار دچار کندی و هنگ شدید می‌شوند و عملاً استفاده از آن‌ها برای کاربران عذاب آور خواهد شد. به همین دلیل نمی‌توان از روش نصب نرم افزار برای آن‌ها استفاده کرد.

برای حل مشکل تبدیل خودکار sms به mms در این گوشی‌ها، باید وارد بخش ارسال پیامک شوید. دکمه منو را فشار دهید و از بخش Settings  یکی از گزینه‌های Input Mode یا Encoding را انتخاب کنید. حالا باید تیک گزینه Unicode یا Automatic را بردارید و گزینه GSM را انتخاب کنید. معمولاً با این کار مشکل عدم ارسال پیامک طولانی حل خواهد شد.

  1. حل مشکل ارسال پیامک طولانی گوشی‌های اندرویدی از طریق بروزرسانی

گاهی اوقات مشکل عدم ارسال پیامک طولانی و تبدیل sms به mms با یک بروزرسانی ساده حل می‌شود. تنها کافی است که نرم افزار ارسال پیامک گوشی خود را آپدیت کنید. آپدیت سیستم عامل نیز روش دیگری است که شاید تأثیر گذار باشد. گاهی اوقات نیز پاک کردن برنامه‌های جدیدی که بعد از نصب آن‌ها این مشکل در ارسال پیامک ایجاد شده کاربردی خواهد بود. در نهایت اگر نگران اطلاعات گوشی خود نیستید، ریست کردن تنظیمات می‌تواند یک گزینه کمکی باشد.

شما می‌توانید برای حل این مشکل علاوه بر نصب نرم افزار و تغییر تنظیمات ارسال پیامک، از پنل ارسال پیام کوتاه، شرکت اطلس داده سفید نیز برای ارسال پیام‌های طولانی بدون مشکل تبدیل sms به mms استفاده کنید. این پنل ها علاوه بر این ویژگی، امکانات فوق العاده ای مانند ارسال پیامک ناشناس را در اختیار شما قرار می‌دهند.