درمیان شبکه های مجازی در ایران واتس اپ و تلگرام در حال حاضر بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. روزانه هزاران نفر برای تبادل اطلاعات از این پیام رسان ها استفاده می کنند، ولی آیا می توان از تلگرام و واتس اپ برای ارسال پیام انبوه تبلیغاتی استفاده کرد؟

ارسال پیام انبوه در واتس اپ

می توان به سادگی یک پیام جمعی برای مخاطبان خود در واتس اپ ارسال کنید ولی این روش مشکلاتی به همراه دارد زیرا وقتی یک پیام را به تعداد زیادی از مخاطبین که ممکن است شماره شما را نداشته باشند ارسال کنید به عنوان اسپم شناخته می شوید که در این صورت واتس اپ برای محافظت از حریم شخصی کاربران خود، اکانت شما را مسدود می کند.

ارسال پیام تبلیغاتی در گروه‌های واتس اپ

ارسال پیام انبوه در واتس اپ از طریق ایجاد گروه و ارسال آن در گروه، این روش شما را از مسدود شدن و اسپم شدن پیام ها در امان نگه می دارد اما انجام این کارمحدودیت های زیادی دارد، چون ممکن است از طرف گروه های ارسال شده پیام در آنها مسدود شوید و دیده شدن پیام شما احتمال بسیار پایینی دارد، به همین دلیل افراد تمایل کمتری برای استفاده از این روش دارند.

ارسال پیام انبوه در واتس اپ با استفاده از ویژگی Broadcast message

استفاده از قابلیت ویژهBroadcast message  برای ارسال پیام انبوه در واتس اپ بدون مسدودی و مؤثرتر از پیام‌های ارسال شده در گروه است. با استفاده از این ویژگی به کاربران شبکه این امکان را می‌دهد که یک پیام را به تعداد بی شماری از مخاطبان خود ارسال کنند. این امکان همانند BCC در ایمیل‌ها عمل می‌نماید. به این صورت است که کاربران متوجه نمی شوند که این پیام به چه افراد دیگری ارسال شده اند و اگر جواب ارسال کنند فقط برای شما ارسال می شود. برای استفاده از قابلیت Broadcast message باید اکانت خود را به حالت بیزینسی تغییر دهید.

ارسال پیام انبوه از طریق نرم افزار وات سندر

با استفاده از این نرم افزار که بر روی سیستم عامل ویندوز نصب می شود شما می توانید پیام کوتاه انبوه به لیست شماره ها در واتس اپ ارسال کنید، ولی این نرم افزار جدید است و هنوز کسی از عواقب آن خبری ندارد و ممکن است واتس اپ شما را مسدود کند.

آیا استفاده از ربات برای ارسال پیام تبلیغاتی در واتس اپ مناسب است؟

ربات‌ها می توانند ارسال پیام تبلیغاتی انبوه در واتس اپ و جمع آوری شماره اعضای گروه ها را انجام دهند ولی بعد از مدتی واتس اپ آنها را شناسایی و مسدود خواهد کرد.

ارسال پیام انبوه در تلگرام

در تلگرام هم می توان پیام گروهی ارسال کرد، می توان با ایجاد یک کانال از مخاطبان خود تبلیغات خود را ارسال کنید ولی اگر بخواهید پیام شخصی به تعداد بالا ارسال کنید بعد از مدتی خط شما مسدود می شود. تبلیغات از این روش ممکن است مورد توجه و استقبال قرار نگیرد.

بهترین روش جایگزین ارسال پیام انبوه در واتس اپ و تلگرام

بهترین روش جایگزین ارسال پیام انبوه در واتس اپ و تلگرام، استفاده از پنل ارسال پیام کوتاه است.  می توان با پنل پیامکی با هزینه‌ای بسیار پایین به صورت نامحدود به مخاطبان خود پیام تبلیغاتی ارسال کنید. پنل پیامکی قابلیت‌های بسیاری مانند ارسال پیام زمان دار، ارسال پیام اختصاصی، اتصال به سایت و اپلیکیشن و … در اختیار شما قرار می‌دهد.

شرکت اطلس داده سفید ارائه دهنده بهترین خدمات ارسال پیامک انبوه

واتس اپ و تلگرام برای ارسال پیام‌های انبوه تبلیغاتی گزینه مناسبی نیستند. برای ارسال تعداد زیادی پیام تبلیغاتی و همچنین ارسال موفق پیام های تبلیغاتی، بهترین راه حل استفاد از یک پنل پیامکی است.

شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت خدمات به وب سایت و صفحه تعرفه پنل ارسال پیام کوتاه شرکت اطلس داده سفید مراجعه کنید.